Poczuj klimat prawdziwej Kuby

Kuba

Kuba, którą nazywają czasem ostatnim bastionem komunizmu, jest wyjątkowym miejscem na mapie świata. Dzięki nieuchwytnemu, staromodnemu klimatowi, a także otwartości i cieple tamtejszych mieszkańców kierunek ten jest wciąż bardzo popularny wśród turystów. Różnobarwność Kuby nie łatwo poczuć, gdy tkwimy w jednym miejscu. Dlatego z łatwością znajdziemy oferty niestandardowych pobytów łączonych, które pozwalają poczuć prawdziwy klimat Kuby.

Na progu niemal każdego lokalu w Havanie, stolicy wyspy, przywita nas mieszanina ciężkiego zapachu kubańskich cygar, rumu i świeżo parzonej kawy. Zagada do nas po hiszpańsku uśmiechnięty barman, a z głośników usłyszymy rytmiczną, lekko jazzującą muzykę, sprawiającą, że biodra same będą kołysać się w jej rytm. Po wypiciu pysznej i mocnej kawy przychodzi czas na spacer wśród zrujnowanych hawańskich budynków, które zachwycają przytłumionym blichtrem dawnych lat. Po ulicach suną cuda klasycznej motoryzacji, stare buicky, packardy, chryslery, studebakery, hudsony, edsele i fordy, a czasem nwet nasz polski maluch- to codzienność hawańskiej ulicy. Zamawiając taksówkę możemy liczyć na to, że jeden z nich zabierze nas w nostalgiczną podróż. Wieczorem czeka na nas salsa, kubańskie rytmy i słodki rum. Mimo, że może się wydawać, ze jest to dużo wrażeń, Kuba ma do zaoferowania o wiele więcej…

Gdy już nasycimy się stolicą wyspy, czas na odwiedziny w Varadero. Jest to spokojny kurort, w którym znajdziemy wytchnienie na jednej z piękniejszych plaż wyspy. Biały piasek, lazurowa woda i słoneczna pogoda są idealnymi składnikami udanego wypoczynku. Dodajmy do tego kubańską gościnność oraz przepyszny rum, z którego słynie wyspa. Varadero jest również rajem dla miłośników sportów wodnych, w szczególności kitesurfingu. Nie da się tu nudzić. Rano odpoczniemy na plaży, a wieczorem zaszalejemy w rytm tutejszej muzyki, którą dosłownie żyją Kubańczycy.

Zapraszan nas do siebie również Trinidad, miasto rękodzieła, trzciny cukrowej i pięknej starówki. Charakteryzuje się kolorowymi domkami, kameralnymi restauracjami i nastrojowymi uliczkami z kostki brukowej. Możemy podziwiać panoramę miasteczka z wieży widokowej Pałacu Cantero, a następnie wstąpić na słodkiego drinka chanchanchara na bazie limonki, miodu, cukru, kruszonego lodu i białego rumu. W tle sączy się leniwie kubańska muzyka, a my zmierzamy na targ, gdzie królują nawołujące energicznie kobiety z różnobarwnymi cudeńkami na sprzedaż, chusty, obrusy, serwety, koraliki i lokalna biżuteria.

Kuba może nam zaoferować dużo więcej niż moglibyśmy podejrzewać. Możemy pokazać jej bogactwo wybór oferty pobytu w kilku miejscach w czasie jednego wyjazdu.

Kosciół na Kubie

Nie zapomnij, że do wyjazdu na Kubę potrzebujesz wizy którą możesz zamówić na naszej stronie.